Що треба знати про державні закупівлі в квітні.

З 1 квітня 2016 року ЗУ «Про публічні закупівлі» вводиться в дію для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. А отже, віднині на електронну систему закупівель повинні перейти 60 центральних органів виконавчої влади та 500 держпідприємств.

Закон зобов’язує центральні органи виконавчої влади здійснювати закупівлі через систему PROZORRO, якщо вартість товарів і послуг перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн. грн. Для держпідприємств такі пороги становлять 1 млн. грн., для товарів і послуг, 5 млн. грн. – для робіт. А з 1 серпня 2016 року закон почне діяти для всіх замовників.

18 березня 2016 року, МЕРТ затвердило наказом від № 477, порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Відтепер подання інформації при проведенні процедури закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Згідно з порядком інформація про публічні закупівлі оприлюднюється на веб-порталі уповноваженого органу з питань закупівель у складі електронної системи закупівель. Інформація розміщується замовником / учасником / органом оскарження через автоматизоване робоче місце (електронний сервіс), для отримання доступу до якого необхідно пройти процедуру безоплатної реєстрації. Розміщення/опублікування інформація для замовника / органу оскарження безоплатне, для учасника – платне.

Також варто знати, що МЕРТ, наказом від 22.03.2016 р. № 490, затвердило форми документів у сфері публічних закупівель. У документах визначено обов’язкові поля, що заповнює замовник шляхом внесення відповідної інформації до електронної системи закупівель. У разі потреби замовник може зазначити додаткову інформацію про закупівлю, якщо заповнить необов’язкові поля системи. Після внесення усієї обов’язкової інформації, передбаченої формою документа, на нього накладається ецп. Електронна система закупівель автоматично створює документ, який можна роздрукувати. Додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абз. 2 і 3 ч.1 ст. 2 закону “про публічні закупівлі”, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі. Документ набере чинності з дня офіційного опублікування.

This entry was posted in Новости. Bookmark the permalink.

Comments are closed.